Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας της Β τάξης Ελένη Μαγγίνα και Παναγιώτα Μαργαρώνη που κατετάγησαν 7η και 8η αντίστοιχα (σε σύνολο 212 μαθητών) στον πίνακα επιλεχθέντων μαθητών που θα μεταβούν στο Στρασβούργο την 27η Φεβρουαρίου 2020, προκειμένου να εκπροσωπήσουν την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Αττικής στην ημερίδα EUROSCOLA.

Να σημειωθεί ότι η γραπτή εξέταση για την επιλογή μαθητών από τα σχολεία της ΔΔΕ Πειραιά που δήλωσαν συμμετοχή (60 στο σύνολο) έλαβε χώρα στο σχολείο μας την Τρίτη 5/11/2019 με πρόεδρο της επιτροπής του εξεταστικού κέντρου τον Υποδ/ντή κο Δ. Αγγελιδάκη.

Την προετοιμασία για την εξέταση και την τεχνική υποστήριξη των 11 μαθητριών του Ραλλείου που συμμετείχαν στην διαδικασία επιλογής ανέλαβε η εκπαιδευτικός Αγγλικής του σχολείου κα Αικ. Χριστοδούλου.