Διευθυντής: Ζαρκαδούλας Νικόλαος

ΣΥΝΤΟΜΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ Ν

Καθηγητής Φυσικής Αγωγής με μεταπτυχιακές σπουδές στις Στρατηγικές Διαχείρισης Περιβάλλοντος, Καταστροφών και Κρίσεων στους Διοικητικούς και Αναπτυξιακούς φορείς του Ε.Κ.Π.Α. και Διδάκτωρ Παιδαγωγικής του Πανεπιστημίου Βουκουρεστίου, ενώ συνεχίζει σε επίπεδο μεταπτυχιακών σπουδών ‘Πολιτική, Διοίκηση και Αξιολόγηση στην Εκπαίδευση’ στην Φιλοσοφική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.
Δίδαξε σε όλους τους τύπους σχολείων ως Καθηγητής Φυσικής Αγωγής επι σειρά ετών, καθώς και σε διάφορες θέσεις διοίκησης ως στέλεχος της εκπαίδευσης μέχρι σήμερα.
Υπήρξε Μέλος του Υπηρεσιακού Συμβουλίου τα ΔΔΕ Α΄Αθήνας και συμμετείχε σε συνεδριάσεις του Πρωτοβάθμιου Πειθαρχικού Συμβουλίου της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Αττικής.
Είναι Επιστημονικός Συνεργάτης Επιμορφωτικών Προγραμμάτων του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.
Ως Εξωτερικός Συνεργάτης διετέλεσε Εκπαιδευτής-Σύμβουλος Προγραμμάτων Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών Ενηλίκων στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο(Ε.Α.Π.), και Μέντορας Πρακτικής Άσκησης / Εισηγητής σε δράση του Παντείου Πανεπιστημίου σε συνεργασία με το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο.
Είναι πιστοποιημένος Εκπαιδευτής Εκπαιδευτών και Αξιολογητής του ΕΟΠΠΕΠ, έχοντας διδάξει ως Επιμορφωτής – Εισηγητής από το 1996 μέχρι σήμερα σε εκπαιδευτικά προγράμματα των ΕΚΔΔΑ, Ο.Ε.Π.Ε.Κ, Π.Ε.Κ., ΙΔΕΚΕ, ΕΚΕΠΙΣ, Κ.ΕΚ.
Είναι συγγραφέας δύο Επαγγελματικών Περιγραμμάτων της Αρχής Ανάπτυξης Ανθρώπινου Δυναμικού(Α.Ν.Α.Δ) της Κύπρου.
Έχει παρακολουθήσει σεμινάρια, συνέδρια και έχει πιστοποιηθεί σε πλήθος Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων.