R4MADΤο λογότυπο του προγράμματος προέκυψε μετά από ψηφοφορία μεταξύ των μαθητών, των Παιδαγωγικών Ομάδων και των Συντονιστών των εταιρικών σχολείων της κοινοπραξίας R4MAD. Η διεθνής διαδικασία συντονίστηκε από το Σουηδικό σχολείο Hersby Gymnasium ενώ η διαδικασία στο Ράλλειο Λύκειο υλοποιήθηκε από τους εκπαιδευτικούς της Παιδαγωγικής Ομάδας υπό το συντονισμό του Σ. Δροσάκη και της Κ. Χριστοδούλου.
Στο διαγωνισμό συμμετείχαν οι εξής μαθήτριες από όλες τις τάξεις του σχολείου μας: Ε. Κόδρα, Β. Φώτσαλη, Μ. Γκογκόση, Δ. Κουτρομάνου, Ε. Χατζηαλέξη, Λ. Θεοδοσίου, Μ. Γκλεζάκου, Π. Βραχλιώτη και Μ. Τσίκλου.
Το επίσημο λογότυπο του προγράμματος φιλοτεχνήθηκε από μαθητή του Βουλγαρικού σχολείου Nemska Ezikova Gimnaziya "Goethe".

R4MAD LOGOS