Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ημέρας της Ευρώπης και με σκοπό να γνωρίσουν περισσότερα για τις χώρες, τις πόλεις και τα σχολεία του προγράμματος, μαθητές και εκπαιδευτικοί της κοινοπραξίας R4MAD συναντήθηκαν διαδικτυακά το απόγευμα της Δευτέρας 31 Μαίου, προκειμένου να λάβουν μέρος σε παιχνίδι ερωτήσεων που σχεδίασε η συντονίστρια του προγράμματος Bozena Rudolf.

Η ομάδα του Ραλλείου αποτελείτο από τις μαθήτριες της Α’τάξης Φλώρα και Τίνα Φιορεντίνου, Κλειώ Γαβαλά και Στέλλα Τσιάλου, τους εκπαιδευτικούς Σ. Αλευρομαγείρου και Δ. Χαλικιά, οι οποίοι είχαν αναλάβει και την προετοιμασία των μαθητριών, και τη συντονίστρια εκπαιδευτικό του Ραλλείου Λυκείου Κ. Χριστοδούλου, η οποία ανέλαβε την σύνταξη των ερωτήσεων της ελληνικής ομάδας.

R4MAD 31 5 21 1

R4MAD 31 5 21 2   R4MAD 31 5 21 3