rouvas 2018 1Στο πλαίσιο μιας σειράς προγραμματισμένων δράσεων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Ανακύκλωσης αλλά και της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας μείωσης των αποβλήτων ( 18- 26 Νοεμβρίου), ο Δήμος Πειραιά σε συνεργασία με την « Ανταποδοτική Ανακύκλωση Α.Ε.» διοργάνωσε ενημερωτική εκδήλωση στο αμφιθέατρο του σχολείου την Τρίτη 4/12/2018.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιελάμβανε:

• Χαιρετισμό και σύντομη ομιλία του Δημάρχου Πειραιά, κ. Γ. Μώραλη για την αναγκαιότητα της ανακύκλωσης.
  • Σύντομη παρουσίαση του προγράμματος ανταποδοτικής ανακύκλωσης από τον Πρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου του Εθνικού Συλλογικού Συστήματος της Ανταποδοτικής Ανακύκλωσης κ. Παύλο Ραβάνη.
  • Ευαισθητοποίηση της σχολικής κοινότητας από τον πρεσβευτή της Ανταποδοτικής Ανακύκλωσης, κ. Σάκη Ρουβά.
 rouvas 2018 2   rouvas 2018 3