Στις 8 και 9 Ιουλίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Sabadell της Ισπανίας η τρίτη και τελευταία διεθνική συνάντηση του προγράμματος Erasmus+ KA2 Getting Climate Change Ready/ CCR. Από το Ράλλειο ΓΕΛ Θηλέων Πειραιά συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί Κανελετοπούλου Χαραλαμπία, συντονίστρια του προγράμματος και ο Χαλικιάς Δημήτριος, μέλος της παιδαγωγικής ομάδας του προγράμματος.

Οι συντονιστές των εταιρικών σχολείων εργάστηκαν για την τελική έκθεση και τα απαραίτητα έντυπα και ψηφιακά δικαιολογητικά που πρέπει να υποβληθούν με το τέλος του προγράμματος προκειμένου να γίνει η τελική αξιολόγηση. Συναντήθηκαν επίσης με τη Διευθύντρια του σχολείου, έλαβαν τις βεβαιώσεις παρακολούθησης και απόλαυσαν τον ελεύθερο χρόνο τους με επισκέψεις σε ένα παραθαλάσσιο ψαροχώρι και σε αξιοθέατα της Βαρκελώνης.