Το Σχολείο πραγματοποίησε μια σειρά από πολυήμερες εκδρομές. Το μήνα Ιανουάριο του 2004 οι μαθήτριες της Β΄ Λυκείου πραγματοποίησαν τριήμερη εκδρομή στο Πήλιο. Έγινε περιήγηση στα χωριά του Πηλίου όπως Πορταριά, Μακρυνίτσα, Χάνια και Μηλιές και επίσκεψη στη πόλη του Βόλου.

Το μήνα Μάρτιο του 2004 οι μαθήτριες της Α΄ Λυκείου πραγματοποίησαν τετραήμερη εκδρομή στη Θεσσαλονίκη. Κατά τη διάρκεια της εκδρομής πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στους αρχαιολογικούς χώρους της Βεργίνας και του Διός. Επίσης έγινε περιήγηση στις πόλεις της Βέροιας και Νάουσας.

EKDROMH A 2004 1

Το μήνα Μάρτιο του 2004 οι μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου πραγματοποίησαν τετραήμερη εκδρομή στη Κρήτη. Οι μαθήτριες ξεναγήθηκαν στον αρχαιολογικό χώρο της Κνωσού, ενώ περιηγήθηκαν στο Ηράκλειο, το Ρέθυμνο και στην πόλη των Χανίων. Επίσης επισκέφθηκαν το οροπέδιο του Ομαλού και το φαράγγι της Σαμαριάς. Σίγουρα αυτή η εκδρομή θα μείνει αλησμόνητη στο μυαλό των μαθητριών που αποχωρίζονται μετά από έξι χρόνια το σχολείο τους και ξεκινούν μια καινούργια σελίδα στη ζωή τους. Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία και να πραγματοποιηθεί κάθε όνειρό τους.