Την Παρασκευή 27/10/2023 στο θέατρο του σχολείου μας τιμήσαμε την εθνική μας επέτειο με τη συμμετοχή 45 μαθητριών υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών κυρίας Χριστίνας Βολονάκη (ΠΕ11) και Δρ Γεωργίου Πανόπουλου (ΠΕ03).
Αναγνώστηκε το χρονικό της επετείου, προβλήθηκαν βίντεο, ακούστηκαν τραγούδια από τη χορωδία με τη συνοδεία της ορχήστρας του σχολείου, ενώ δύο ομάδες χορού χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς από τη Μακεδονία, την Ήπειρο και τη Θράκη.
Ακολούθησε η γιορτή της Σημαίας, έγινε ανάγνωση του πρακτικού από την εκπαιδευτικό Δρ Μ. Παναγιωτοπούλου για ορισμό σημαιοφόρου και παραστατριών και επίδοση των αριστείων και βραβείων για το σχολικό έτος 2022-23.
Στη γιορτή συμμετείχαν οι μαθήτριες: Αμαξοπούλου Ζ., Ανδρουτσοπούλου Α., Βουρλάτου Κ., Γιακασίκογλου Α., Γιαννούδη Κ., Γιαννουράκη Ε., Γκλεζάκου Δ., Δέδε Α., Ελ Χούσι Ρ., Ζαμπραϊλα Μ., Καλατζή Σ., Καπάνταη Κ., Καρασκούτη Δ., Κατσούλη Α., Κοσμά Μ., Λαζοπούλου B., Λαζοπούλου E., Μαμακοπούλου Α., Μαριόλη Δ., Μέλη Μ., Μπαζίνα Μ., Μπαλή Κ., Μποτέα Α., Μπούκα Δ., Παϊδη Ε., Παπανικολάου Ε., Παυλάκου Α., Περράκη Φ., Πετροχείλου Δ., Πισιμίση Δ., Πολίτη Μ., Σαλούκα Κ., Σαρηγιάννη Ε., Σερεμέτη Γ., Σιχλιμίρη Ε., Σπηλιοπούλου Μ., Στεφανίδου Ε., Τσαμαντάκη Δ., Τσαντάκη Ε., Τσεπελίδη Π., Τσιατσιάνη Κ., Τσισκάκη Μ., Φιλιππίδου Ι., Χαμηλοθώρη Α., Χατζηαλέξη Δ.

28-october-1

28-october-2