Oloklirosi ekpaideftikis thiteias 2021

Τη φετινή χρονιά ολοκλήρωσαν την ευδόκιμη μακρόχρονη θητεία τους στο σχολείο μας πέντε εκλεκτοί συνάδελφοι. Η Μπία Κανελετοπούλου, ο Σταύρος Δροσάκης, ο Γιώργος Κατωπόδης, ο Τάκης Μαρκόπουλος και ο Δημήτρης Τσιλαλής. Ο καθένας τους ξεχωριστά με τον παιδαγωγικό έρωτα, την άρτια επιστημονική κατάρτιση του γνωστικού του αντικειμένου, την πολύπλευρη προσφορά του στον σύλλογο και στο σχολείο, κατάφεραν να ασκήσουν επιρροή με την προσωπικότητα και τον αξιακό τους κώδικα στη σφυρηλάτηση όλων εκείνων των δεσμών που δένουν τη μικρή κοινωνία των μαθητριών μας, ώστε να προετοιμαστούν κατάλληλα για την αυριανή μεγάλη κοινωνία. Το πρόσημο αναμφίβολα θετικό. Χρησιμοποίησαν τα αποθέματα της ψυχής τους για να κάνουν το επάγγελμά τους λειτούργημα στην πράξη και σταδιακά να καταξιωθούν στη συνείδηση των μαθητριών, των γονέων και της ευρύτερης κοινωνίας. Τους ευχόμαστε ολόψυχα καλή συνέχεια στην επόμενη σελίδα της ζωής τους.