penΛόγω κοροναιού οι συνθήκες φέτος δεν ήταν κατάλληλες για την καθιερωμένη πλέον επίσκεψη καθηγητών και μαθητριών του Ραλλείου Λυκείου στο Π.Ε.Ν Καλλιθέας. Όμως αυτό δεν μας εμπόδισε να προσφέρουμε τη βοήθειά μας. Στην επίσκεψη στο ΠΕΝΚ (την Πέμπτη 2/7/2020) του συντονιστή της Ομάδας Κοινωνικής Αλληλεγγύης κ. Γιώργου Κατωπόδη, παραδόθηκαν στις υπεύθυνες του Νηπιοτροφείου κ. Αντωνέλλου και κ. Βασιλιά, τρόφιμα, ρούχα, υποδήματα και παιχνίδια που είχαν συγκεντρωθεί πριν την διακοπή της λειτουργίας των μαθημάτων. Μετά από αίτημα του ΠΕΝΚ το χρηματικό ποσό που είχε συγκεντρωθεί, διατέθηκε για την αγορά και παράδοση υγειονομικού υλικού (αντισηπτικό υγρό, γάντια). Οι κ. Αντωνέλλου και κ. Βασιλιά, ευχαρίστησαν το σχολείο μας για την σταθερή προσφορά χρηματικών ποσών και υλικών στο Νηπιοτροφείο.