Την Πέμπτη 16 Ιανουαρίου, καθηγητές και μαθήτριες της Α τάξης του Ραλλείου Λυκείου επισκέφθηκαν την «Αλληλεγγύη Πειραιά», μια οργάνωση που συμβάλει στην αντιμετώπιση των βασικών αναγκών ανέργων, απόρων και αστέγων συμπολιτών μας.

Παρέδωσαν στους υπεύθυνους της οργάνωσης φάρμακα, ρούχα, υποδήματα, βιβλία και τρόφιμα που είχαν συγκεντρωθεί από προσφορές των οικογενειών των μαθητριών και από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου.

Οι υπεύθυνοι της οργάνωσης ευχαρίστησαν τις μαθήτριες και τους εκπαιδευτικούς συνοδούς τους (Γιώργος Κατωπόδης-Βιολόγος, Νίκος Παναγιωτόπουλος-Κοινωνιολόγος και Δημήτρης Τσιλαλής- Φυσικός) για την συνεχή υποστήριξη των δραστηριοτήτων τους και τους ενημέρωσαν για τις δράσεις της οργάνωσης.

Ευχαριστούμε τους καθηγητές, τις μαθήτριες και τις οικογένειες τους για τις προσφορές τους και την υποστήριξη της δραστηριότητας μας.

Την δραστηριότητα συντόνισαν οι εκπαιδευτικοί Γιώργος Κατωπόδης (Βιολόγος) και Λαμπρινή Μάμαλη (Θεολόγος).

oka jan 2020 2     oka jan 2020 1