Τη Δευτέρα 23/12/2019, ένας μεγάλος αριθμός μαθητριών εκκλησιάστηκε στον Ιερό Ναό της Ευαγγελίστριας. Στη συνέχεια, 50 από τις μαθήτριες που συμμετείχαν στον εκκλησιασμό, μαζί με την απόφοιτό μας Καμακάρη Σταυρούλα (συντονίστρια της χορωδίας) και συνοδευόμενες από τους εκπαιδευτικούς Ζουμπλιό Πέτρο, Μάμαλη Λαμπρινή και Παιδονόμου Αικατερίνη, επισκέφθηκαν το Γηροκομείο Πειραιά. Εκεί είπαν τα κάλαντα και πολλά ακόμη Χριστουγεννιάτικα τραγούδια στους φιλοξενούμενους γέροντες και γερόντισσες και στο προσωπικό, κέρασαν γλυκά (κουραμπιέδες, μελομακάρονα, μουστοκούλουρα κ.ά.) και δέχθηκαν και ανταπέδωσαν ευχές για τις άγιες ημέρες των Χριστουγέννων.

Στη συνέχεια κατευθύνθηκαν στο σχολείο όπου είπαν τα κάλαντα και πολλά ακόμη Χριστουγεννιάτικα τραγούδια μαζί με τους καθηγητές και τις συμμαθήτριές τους.

Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές.

Christougenniatika Kalanta 2019    Christougenniatika Kalanta 2 2019