om koin all ilioupoli 2018Την Τρίτη 22 Μαΐου, οι εκπαιδευτικοί της ομάδας Κοινωνικής Αλληλεγγύης του Σχολείου μας, Αιμιλία Γιούργα, Λαμπρινή Μάμαλη και Νίκος Παναγιωτόπουλος επισκέφτηκαν το Ειδικό Σχολείο Ηλιούπολης ανταποκρινόμενοι με χαρά στην πρόσκλησή τους, προκειμένου να γνωρίσουν τις έργα των μαθητών (ζωγραφιές, κατασκευές) σε σχέση με το περιβάλλον.

Εκεί οι καθηγητές του Ειδικού Σχολείου παρουσίασαν τα έργα των παιδιών και αποδέχτηκαν τη πρόσκληση να έρθουν στο Σχολείο μας τον Οκτώβριο όπου και θα εκθέσουν τις κατασκευές τους.

Η ομάδα Κοινωνικής Αλληλεγγύης εξέφρασε την επιθυμία, στο πλαίσιο των δυνατοτήτων της, να στηρίξει τις δραστηριότητες των μαθητών του Ειδικού Σχολείου Ηλιούπολης.