Η Ομάδα Κοινωνικής Αλληλεγγύης του σχολείου μας ολοκλήρωσε το έργο της για φετινή σχολική χρονιά με μια ακόμη σημαντική δραστηριότητα.

Συγκεκριμένα την τελευταία ημέρα του σχολικού έτους, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας Γιώργος Κατωπόδης και Νίκος Παναγιωτόπουλος και οι μαθήτριες Μαρία-Δέσποινα Βουραντά, Ευαγγελία Γούλα, Μαρία Δημάκη, Σοφία Σταματάκου και Μαργιάννα Τζίτζη επισκέφθηκαν τα γραφεία της οργάνωσης "Αλληλεγγύη Πειραιά" και παρέδωσαν φάρμακα, ρούχα και παπούτσια που είχαν συγκεντρωθεί από προσφορές των καθηγητών, των μαθητριών και των οικογενειών τους.

Οι υπεύθυνοι της "Αλληλεγγύης" ενημέρωσαν τους εκπαιδευτικούς και τις μαθήτριες για τις δράσεις τους, τόνισαν τη σημασία της εθελοντικής δράσης και προσφοράς και τους ευχαρίστησαν για τη συνεχή υποστήριξη του έργου τους. Τη δράση συντόνισαν οι εκπαιδευτικοί Γιώργος Κατωπόδης και Λαμπρινή Μάμαλη.

koin all 29 5 2018    all peiraia eux epistoli 2018