Η Πανελλήνια Ένωση Βιοεπιστημόνων (Π.Ε.Β.) σε συνεργασία με το Ράλλειο Γενικό Λύκειο Θηλέων Πειραιά, τη Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Πειραιά και την Περιφερειακή Δ/νση Εκπ/σης Αττικής διοργανώνει το 4ο Πανελλήνιο Συνέδριο με θέμα: «Η Βιολογία στην Εκπαίδευση». Το Συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στον Πειραιά, στο αμφιθέατρο του Ραλλείου, στις 1, 2 και 3 Δεκεμβρίου 2017.

Πρόγραμμα

Aφίσα

Aνακοίνωση της Οργανωτικής Επιτροπής του 4ου Πανελλήνιου Συνεδρίου «Η Βιολογία στην Εκπαίδευση», που αφορά την στρογγυλή τράπεζα με τίτλο: «Οι μαθητές ρωτούν τους Βιοεπιστήμονες» και η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου στις 17.00.

Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός Δημιουργίας Αφίσας για μαθητές/μαθήτριες των σχολικών μονάδων Β/θμιας Εκπαίδευσης της χώρας με θέμα: «Η Ελλάδα και οι θάλασσές της: παρελθόν, παρόν και μέλλον».