Στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού διοργανώσαμε με μεγάλη χαρά στο νέο μας κτίριο σειρά ομιλιών, δραστηριοτήτων και αγώνων.

Η ημέρα ξεκίνησε με σύντομη αναφορά του Διευθυντή κ. Δ. Καλαϊτζίδη στην Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Κατόπιν παρακολουθήσαμε αγώνα (επιτραπέζιας αντισφαίρισης (μονό κορασίδων) μεταξύ των μαθητριών Ν.Μυτακίδου (Γ τάξη) και Γ. Χατζάκη (Β τάξη) με νικήτρια τη δεύτερη.

Κατόπιν παρακολουθήσαμε ομιλίες στο αμφιθέατρο του σχολείου μας από την κ. Αλεξάνδρα Σταματοπούλου, Παραολυμπιονίκη της κολύμβησης στα 50 και 100 ύπτιο και μικτή, την κ. Άνθη Ζουμπλιού, Αθλήτρια του Βόλεϊ, τον κ. Περικλή Ιακωβάκη, Ολυμπιονίκη στα 400μ με εμπόδια και τέλος την κ. Αφροδίτη Νέτζου, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, Διαιτολόγο-Διατροφολόγο. Το μεγάλο ενδιαφέρον των μαθητριών μας φάνηκε από το πλήθος των ερωτήσεων που διατύπωσαν.

Ακολούθησε αγώνας βόλεϊ μαθητριών του Ραλλείου (Ομάδες: Β? Λυκείου εναντίον Μικτής Α? και Γ? Λυκείου) με νικήτρια την ομάδα της Β τάξης και αγώνας βόλεϊ μαθητριών εναντίον καθηγητών, ο οποίος έληξε ισόπαλος 1-1 σετ, έτσι ώστε να μείνουν ανοικτοί λογαριασμοί για το μέλλον....

Η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού τελείωσε με απονομή επάθλων.

Ευχαριστούμε θερμά τους προσκεκλημένους μας και τις μαθήτριες που ήταν πραγματικά εξαιρετικές και ως ακροάτριες αλλά και ως θεατές στους αγώνες. Τα συγχαρητήριά μας στον καθηγητή Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Παναγιώτη Καγκίδη που είχε την ευθύνη όλης της διοργάνωσης, η οποία κύλησε άψογα.