Στις 8-10-2015, πανελλήνια σχολική μέρα αθλητισμού, όλες οι μαθήτριες του σχολείου μας μετέβησαν στις εγκαταστάσεις κλασσικού αθλητισμού του Αγ. Κοσμά, όπου αθλήθηκαν και γνώρισαν τα Ολυμπιακά αγωνίσματα του Στίβου.

Στις 8-11-2015, αντιπροσωπεία του σχολείου μας, αποτελούμενη από 32 μαθήτριες, το Διευθυντή του σχολείου κ Δ. Καλαϊτζίδη και τους εκπαιδευτικούς κκ Κ. Μπεχράκη, Δ. Χριστόπουλο και τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ Παναγιώτη Καγκίδη, συμμετείχε και τερμάτισε στον δρόμο 5 χιλιομέτρων στο πλαίσιο του 33ου Κλασικού Μαραθωνίου Αθηνών.

Στις 25-1-2016, η ομάδα πετοσφαίρισης του Ραλλείου συμμετείχε στο Σχολικό Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης Πειραιά και κατέκτησε την όγδοη θέση.

Στις 8-3-2016, οι μαθήτριες Ν.Μυτακίδου, Γ.Χατζάκη, Β.Σαφαρίκα και Μ.Δαμίγου συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης και κατέκτησαν την τέταρτη θέση στο ομαδικό.

Στις 10-3-2016, η μαθήτρια Βικτώρια Βελέντζα συμμετείχε στους σχολικούς αγώνες Κλασσικού Αθλητισμού και κατέλαβε την δεύτερη θέση στα 100μ. με χρόνο 12.98'.

Στις 25-3-2016, οι μαθήτριες Ν.Μεγαλοοικονόμου και Ν.Μοτσάκου συμμετείχαν στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ στο Ολυμπιακό Στάδιο Λιοσίων.

Στις 9-5-2016, η μαθήτρια Δήμητρα Άλπου συμμετείχε στους Πανελληνίους Αγώνες Ρυθμικής Γυμναστικής στην Θεσσαλονίκη. Τέλος, εξήντα δυο μαθήτριες του σχολείου μας έλαβαν μέρος στην παρέλαση της 25ης Μαρτίου 2016 αφήνοντας άριστες εντυπώσεις.

Συντονιστής καθηγητής: Παναγιώτης Καγκίδης (Φυσικής Αγωγής)