zorbas 2Σε κλίμα χαράς και συγκίνησης ολοκληρώθηκαν οι παραστάσεις του έργου "Ενας Ζορμπάς μα τι Ζορμπάς", σε κείμενα του Ν. Καζαντάκη που επέλεξε ο Δημήτρης Χριστόπουλος και σε σκηνοθεσία της Μαίρης Παναγιωτοπούλου.

Παρουσία της σχολικής μας συμβούλου και συναδέλφου Χρυσάνθης Κουμπάρου και της Υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά Ανθής Γουρουντή, οι μαθήτριες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και απόλαυσαν οι ίδιες το έργο. Η παράσταση δόθηκε στο πλαίσιο του 10ου φεστιβάλ μαθητικού θεάτρου της Διεύθυνσης Δ.Ε. Πειραιά.

Συγχαίρουμε τους δύο καθηγητές που έμπρακτα εκφράζουν την αγάπη και τη φρονίδα τους για τα παιδιά, και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στην εξαίρετη παράσταση. Πάντα τέτοια!