allileggyiΗ ομάδα αλληλεγγύης του σχολείου μας συνέλεξε ρούχα και παπούτσια για τους συνανθρώπους μας που δοκιμάζονται. Οι προσφορές των μαθητριών, των καθηγητών και των οικογενειών τους συγκεντρώθηκαν στο σχολείο, κατηγοριοποιήθηκαν και πακεταρίστηκαν. Στη συνέχεια παραδόθηκαν στην Παμπειραική Πρωτοβουλία Υποστήριξης Προσφύγων και Μεταναστών προκειμένου να διανεμηθούν κατάλληλα.

Ευχαριστούμε όλους όσοι συμμετείχαν στην πρωτοβουλία για να κάνουμε τη ζωή κάποιων συνανθρώπων μας λίγο πιο ζεστή.

Τη δράση συντόνισαν οι εκπαιδευτικοί κα Λαμπρινή Μάμαλη (Θεολόγος), κος Γεώργιος Κατωπόδης (Βιολόγος) και κος Νίκος Παναγιωτόπουλος (Κοινωνιολόγος) ενώ συμμετείχαν οι μαθήτριες της Β τάξης Μαρία Διακονά, Βιολέτα Δημοπούλου, Αγγελική Ζαφειροπούλου και Ελένη Κεραμιδά.

omada allilegyis 1 2015     omada allilegyis 2 2015