28 okt2 2013Την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2013 το σχολείο μας τίμησε τους Έλληνες αγωνιστές του 1940 με την προβολή αποσπασμάτων από δυο συναφείς ταινίες για το Β΄ Παγκόσμιο πόλεμο: «Ο μεγάλος δικτάτορας» με τον Τσάρλι Τσάπλιν και «Η ζωή είναι ωραία» του Ρομπέρτο Μπενίνι. Οι μαθήτριες, Ευθαλία Παναγιωτοπούλου, Όλγα Πανουργιά (Β3) και Κατερίνα Θωμαΐδη (Γ2) τόνισαν το μήνυμα των ταινιών. Η γιορτή ολοκληρώθηκε με την παράδοση της σημαίας στη νέα σημαιοφόρο του σχολείου, Ναταλία Φαλιδέα και τον ορισμό των παραστατών. Απονεμήθηκαν ακόμα έπαινοι και τα βραβεία στις μαθήτριες που διακρίθηκαν στη βαθμολογία τους κατά το προηγούμενο σχολικό έτος.

Υπεύθυνη για την οργάνωση της γιορτής ήταν η κα Πόπη Καπελαρή (Φιλόλογος). Την τεχνική επιμέλεια είχαν οι κ.κ: Δημήτριος Αγγελιδάκης (Πληροφορικής) και Tάκης Μαρκόπουλος (Βιολόγος).

28 okt1 2013