Στις 17 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας ο εορτασμός της επετείου του Πολυτεχνείου με την επιμέλεια των συναδέλφων Πρεβεζάνου Μ., φιλολόγου και Αποστόλου Δ., μαθηματικού & με τη συμμετοχή μαθητριών όλων των τάξεων.

Η εκδήλωση περιλάμβανε απαγγελία ποιημάτων, προβολή ντοκουμέντων, καθώς και την παρουσίαση του διασκευασμένου θεατρικού έργου « Οι διαδηλωτές του Λ. Μάλαμα» σε δύο πράξεις. Τα τραγούδια της χορωδίας υπό τη διεύθυνση της κ. Ε. Τσαγκαράκη έδωσαν, όπως πάντα, ιδιαίτερο τόνο στην εκδήλωση. Οι μαθήτριες Λευκοκοίλου Λ. & Κορομπλή Χ. συνόδευσαν τη χορωδία παίζοντας πιάνο και κιθάρα αντίστοιχα. H συμμετοχή των μαθητριών μας σε όλη την πορεία προετοιμασίας και υλοποίησης της γιορτής υπήρξε εγκάρδια και γι? αυτό επιτυχημένη.

Το πρόγραμμα της γιορτής

POLYTEXNEIO3  POLYTEXNEIO4