Την Δευτέρα 1 Μαρτίου 2010 επισκέφθηκε το σχολείο μας ομάδα 16 μαθητών από το Λύκειο IES Josep Miguel Guardia της Μινόρκα, συνοδευόμενοι από τον κ Ε. Μeyens Mevel, καθηγητή της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας και την κ. E. Meyens Morales, καθηγήτρια της Γερμανικής Γλώσσας.

Οι μαθητές και οι συνοδοί καθηγητές τους βρέθηκαν στην Ελλάδα από τις 25 Φεβρουαρίου έως τις 3 Μαρτίου 2010 προκειμένου να περιοδεύσουν τους αρχαιολογικούς χώρους και τα μουσεία της Αττικής και της Β. Πελοποννήσου. Κατά την επίσκεψή τους στο σχολείο μας γνωρίστηκαν και πέρασαν χρόνο με τις μαθήτριες των τμημάτων Α2 και Γ2 και παρακολούθησαν παρουσίαση των εργασιών του προγράμματος e-twinning του σχολείου μας με θέματα από την Ελληνική μυθολογία. Την παρουσίαση προετοίμασε η κ Κ. Μουργινάκη, καθηγήτρια Γαλλικής Γλώσσας και συντονίστρια του προγράμματος e-twinning, και παρουσίασε στην Αγγλική και τη Γαλλική γλώσσα η κ. Κ. Χριστοδούλου, Καθηγήτρια Αγγλικής Γλώσσας.

minorca1 minorca2
minorca3 minorca4