Για άλλη μια φορά το σχολείο μας έδειξε την ευαισθησία του, σε κοινωνικά θέματα και ιδιαίτερα σε θέματα περιβάλλοντος, έτσι ώστε να αποδεικνύεται και έμπρακτα ο πολυποίκιλος ρόλος του σχολείου. Συγκεκριμένα, την Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2008, καθηγητές και μαθήτριες συμμετείχαν στην αναδάσωση που πραγματοποιήθηκε σε περιοχή του Υμηττού, που οργανώθηκε από τους γειτονικούς δήμους και τον ραδιοσταθμό ΣΚΑΙ.

Στην δενδροφύτευση συμμετείχαν: οι μαθήτριες της Α Λυκείου Αρταβάνη Αλκμήνη, Γκαλιαντίνα Κατερίνα, Γκλεζάκου Δήμητρα, Ζαχαράκη Κωνσαντίνα, Καρδασιλιάρη Αντιγόνη, Μακρινού Ειρήνη, Μίλεση Ελευθερία, Σπανού Ιωάννα και Φιλιπποπούλου Μαρία, οι μαθήτριες της Β Λυκείου Γούναρη Σαββίνα, Δελαβίνια Κατερίνα, Καλογιερόγιαννη Ιωάννα, Κανελλίδη Ποθητή, Καντεράκη Στέλλα, Κορωνιού Κατερίνα, Πετσεπέ Ιωάννα, Τσατσαρώνη Χριστίνα, Αρταβάνη Πόλυ και Φραντζή Στέλλα, οι μαθήτριες της Γ Λυκείου Καλομπράτσου Ελένη, Μαρόλια Κατερίνα και Σταμπούλογλου Βάσια, συνοδευόμενες από τους καθηγητές του Λυκείου μας κ. Κατωπόδη Γεώργιο και κ. Τάτση Γεωργία καθώς και από τον πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Κουλουμπή Στέφανο.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους για την αξιέπαινη αυτή πρωτοβουλία.

dendrofuteush