Η Νομαρχία Πειραιά σε συνεργασία με την Ειδική Γραμματεία "Κοινωνία της Πληροφορίας" διοργάνωσε ενημερωτική ημερίδα για τις ευρυζωνικές υπηρεσίες στην αίθουσα τελετών του σχολείου, την Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2008. Σκοπός της ημερίδας ήταν η ενημέρωση των μαθητριών για τις ευρυζωνικές υπηρεσίες και εφαρμογές. Στη διάρκεια της ημερίδας πραγματοποιήθηκε ομιλία με οπτικοακουστικό υλικό, όπου οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν αλλά και να λύσουν τις απορίες τους σχετικά με την ευρυζωνικότητα, τις υπηρεσίες και τις εφαρμογές της στην καθημερινή μας ζωή.

Στην ημερίδα παρευρέθηκαν ο Αντινομάρχης Πειραιά κος Βαλσαμάκης και ο Προϊστάμενος της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά κος Ξανθοπουλίδης.

Η παρουσίαση της ημερίδας

eurizonikotita1 eurizonikotita2