Η ιδέα για τη διοργάνωση γιορτής ξεκίνησε από τις μαθήτριες του τμήματος Γ5 και την καθηγήτρια Κ. Χριστοδούλου. Χωριστήκαμε σε 3 ομάδες, μουσικής, διακόσμησης, φαγητού, στις οποίες έλαβαν μέρος μαθήτριες και από τις τρεις τάξεις του σχολείου. Την ομάδα της μουσικής κατηύθυνε η μαθήτρια Βερίγου Σοφία (Γ5) ενώ η επιλογή των τραγουδιών έγινε από την συντονίστρια- καθηγήτρια και τις μαθήτριες της ομάδας. Το ρεπερτόριο περιελάμβανε κάλαντα καθώς και ελληνικά και ξένα τραγούδια που τραγούδησαν οι μαθήτριες Γιάνκο Ε., Κορωνιού Κ., Τσατσαρώνη Χ., Βερίγου Σ., Νταμ Χ., Κουτούβαλη Σ., Πουζμπούρη Κ., Χρίστη Φ., Ουαφίκ Σ., Μακροπόδη Μ., Πιερράκου Μ., Κουνελάκη Α., Σακκαλή Σ.,Λόη Ν. Πιάνο έπαιξαν οι μαθήτριες Μάλο Μ. και Καρατζά Ζ., ενώ ηλεκτρική κιθάρα έπαιξε η μαθήτρια Αλευρομάγειρα Α.

Τη διακόσμηση της αίθουσας πολλαπλών χρήσεων του σχολείου ανέλαβαν μαθήτριες από όλες τις τάξεις, ενώ το σχεδιασμό των χάρτινων διακοσμητικών έκανε η μαθήτρια Πετίνη Θ. Ευχαριστούμε όλες τις μαθήτριες και τις μητέρες τους για τα υπέροχα γλυκά και αλμυρά μεζεδάκια που ετοίμασαν για τη γιορτή καθώς και τις μαθήτριες και καθηγήτριες που επιμελήθηκαν το σερβίρισμα. Στα πλαίσια της γιορτής μας, προσφέρθηκαν κουραμπιέδες και μελομακάρονα για το γεύμα της αγάπης που διοργανώνει ο Ι.Ν. Αγίας Τριάδας Πειραιά.

DSC00118 GIORTI 21 12 07
 fotos 2007 1208  GIORTI 21 12 07