Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας Δουράμπεη Ιωάννα και Καντσού Ελισάβετ της τάξης Γ4 οι οποίες προκρίθηκαν στον Περιφερειακό Γύρο της Οικονομικής Ολυμπιάδας που διεξήχθη το Σάββατο 9 και την Κυριακή 10 Απριλίου 2022.
Η Οικονομική Ολυμπιάδα είναι ένας διεθνής διαγωνισμός οικονομικών γνώσεων που απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες λυκείου της Ελλάδας και του εξωτερικού και φιλοδοξεί να συμβάλει στην περαιτέρω ανάπτυξη των δεξιοτήτων και των γνώσεων των μαθητών και των μαθητριών στο πεδίο των οικονομικών.
Διοργανώνεται με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, την υποστήριξη της Γενικής Γραμματείας Δημόσιας Διπλωματίας και Απόδημου Ελληνισμού του Υπουργείου Εξωτερικών της Ελλάδος για τα σχολεία του Απόδημου Ελληνισμού, και την υποστήριξη της Τράπεζας της Ελλάδος.

Υπεύθυνος εκπαιδευτικός: Δημήτριος Χαλικιάς (Οικονομολόγος, Υποδιευθυντής)