Η Πανελλήνια Ένωση Βιοεπιστημόνων στο πλαίσιο του 4ου Πανελλήνιου Συνεδρίου «Η Βιολογία στην Εκπαίδευση» διοργάνωσε Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Δημιουργίας Αφίσας για τους μαθητές των σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας με θέμα: «Η Ελλάδα και οι θάλασσές της: παρελθόν, παρόν και μέλλον». Στο διαγωνισμό συμμετείχαν περισσότερα από 100 σχολεία όλης της χώρας, (το σχολείο μας συμμετείχε με τρεις αφίσες) και βραβεύθηκαν οι 5 καλύτερες αφίσες μαθητών Γυμνασίου και οι 5 καλύτερες αφίσες μαθητών Λυκείου, μεταξύ αυτών και η αφίσα της Βασιλικής Χανή.

Οι μαθητές που βραβεύτηκαν παρέλαβαν βιβλία επιστημονικού ενδιαφέροντος προσφορά της Π.Ε.Β. και των Πανεπιστημιακών Εκδόσεων Κρήτης (Π.Ε.Κ.) για τις σχολικές βιβλιοθήκες των σχολείων τους αλλά και για τους ίδιους.

Τη δραστηριότητα συντόνισε ο Βιολόγος κ. Γιώργος Κατωπόδης.

bxani 1 2017                       bxani 2 2017