Η πενταμελής ομάδα των μαθητριών μας, αποτελούμενη από τις μαθήτριες της Β? τάξης Δήμου Μαγδαληνή, Εξερτζή Αφροδίτη και Ιορδανίδου Ίριδα, και της Α? τάξης Θεοδωρακάκου Δανάη και Λύγκα Μαριαλένα έλαβαν μέρος στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Επιχειρηματολογίας-Αντιλογίας που διοργάνωσε το Υπουργείο Παιδείας στις 12 Φεβρουαρίου 2017 στη Γερμανική Σχολή Αθηνών και προκρίθηκαν στα εννέα (9) καλύτερα σχολεία της Αττικής. Ως εκ τούτου το ταξίδι στις λέξεις, στις σκέψεις, στη λογική συνεχίζεται για το Ράλλειο Λύκειο Θηλέων Πειραιά, αφού στις 18 και 19 Μαρτίου 2017 θα συμμετέχουμε στους τελικούς των Πανελληνίων Αγώνων Επιχειρηματολογίας-Αντιλογίας, έχοντας διακριθεί ως ένα από τα δεκατέσσερα (14) καλύτερα σχολεία της Ελλάδας.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν θερμά τις μαθήτριες για την λαμπρή νίκη τους, και εύχονται καλή επιτυχία στον τελικό

Student Rhetoric Competition semi final phase 2017 1    Student Rhetoric Competition semi final phase 2017 2