Ο Σοροπτιμιστικός Όμιλος Πειραιά για εκπαιδευτικούς και πολιτιστικούς λόγους διοργάνωσε έκθεση φωτογραφίας με θέμα το Νερό. Στο διαγωνισμό έλαβαν μέρος μαθήτριες του 3ου Γυμνασίου Ρέντη και του Ραλλείου Γενικού Πειραματικού Λυκείου Θηλέων Πειραιά. Από το σχολείο μας έλαβαν μέρος οι μαθήτριες: Βλοντάκη Νικολέττα (Β1), Γκιτάκου Άρτεμις (Β1), Ζαχαράκη Κωνσταντίνα (Γ1), Κοζαδίνου Μαρία (Γ1), Παπαζαρκάδα Ιωάννα (Α4), Ρόμπα Θεοδώρα (Α4). Η φωτογραφία της μαθήτριάς μας Ζαχαράκη Κωνσταντίνας απέσπασε το δεύτερο βραβείο (2ο Βραβείο). Οι βραβευμένες φωτογραφίες θα δημοσιευθούν στο περιοδικό της οργάνωσης ενώ όλες οι φωτογραφίες θα σταλούν στα γραφεία της Γενεύης και θα δημοσιευθούν στην ευρωπαϊκή έκδοση του περιοδικού. Ο συντονισμός των μαθητριών έγινε από τις καθηγήτριες Α. Γιούργα (Φιλόλογος) και Γ. Τάτση (Φιλόλογος)

soropismos