kapelari 2015Αποχαιρετίσαμε σήμερα την συνάδελφό μας -φιλόλογο κα Πηνελόπη Καπελαρή η οποία συνταξιοδοτείται, μετά από μακρά και ευδόκιμη υπηρεσία. Η κα Πηνελόπη Καπελαρή αποφοίτησε από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών -Φιλοσοφική Σχολή, από την οποία έλαβε και το Διδακτορικό της δίπλωμα με άριστα, και θέμα " Η μεταρρύθμιση της εκπαίδευσης των θηλέων". Εργάστηκε στο σχολείο μας περισσότερο από δύο δεκαετίες.

Η κα Πηνελόπη Καπελαρή υπήρξε μια διακεκριμένη φιλόλογος, με κουλτούρα, με ήθος, με παρρησία, με ευθυκρισία, με εργατικότητα, με διάθεση εθελοντικής προσφοράς, με καθαρή και ψύχραιμη ματιά στα πράγματα. Υπηρέτησε με συνέπεια, με αγάπη και εργατικότητα το σχολείο μας και πρόσφερε πάρα πολλά στις χιλιάδες μαθήτριές της.

Την ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά της και ευχόμαστε ολόψυχα να είναι γερή, υγιής και να απολαύσει τα χρόνια της συνταξιοδότησής της.