Την Πέμπτη 28 Ιουνίου 2015 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η τελετή αποφοίτησης των μαθητριών της Γ ΄ τάξης. Όπως κάθε χρόνο η συγκίνηση των μελών της μαθητικής κοινότητας ήταν διάχυτη στα πρόσωπα όλων. Καθηγητές, γονείς, μαθήτριες είχαν να διηγούνται ιστορίες από τη σχολική ζωή που θα θυμούνται για πάντα. Η έναρξη της γιορτής έγινε με τον ιδιαίτερα συγκινητικό λόγο του διευθυντή του σχολείου ,κ. Δημήτριου Καλαϊτζίδη και του προέδρου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Ιωάννη Παναγιωτόπουλου. Αμέσως μετά έγινε η απονομή αναμνηστικών δώρων στις μαθήτριες από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων. Η όλη εκδήλωση, που κράτησε μέχρι αργά, περιελάμβανε φαγητό και πολύ χορό, στον οποίο συμμετείχαν μαθήτριες, καθηγητές και γονείς. Στο τέλος, ομάδα μαθητριών τραγούδησε μια πολύ συγκινητική σύνθεση της μαθήτριας Χριστιάννας Νισυραίου που είχε γραφτεί ειδικά για τον σκοπό αυτό και απεικόνιζε όλη τη σχολική πορεία στο Ράλλειο Λύκειο.