omada al 2015Η Ομάδα Κοινωνικής Αλληλεγγύης συνέχισε και φέτος το φιλανθρωπικό έργο της. Μολονότι το να καυχιέται κανείς για τη φιλανθρωπική του δράση είναι κατακριτέο, θέλουμε με τη μικρή μας αναφορά, να δείξουμε ότι το σχολείο μας δεν παραλείπει την κοινωνική αποστολή του προς χάριν της μαθησιακής. Στο πλαίσιο λοιπόν της προσπάθειάς μας, η Ομάδα Κοινωνικής Αλληλεγγύης συγκέντρωσε κατ? επανάληψη τρόφιμα, ρούχα, χρήματα και πώματα από πλαστικά μπουκάλια. Με τα υλικά και τα χρήματα βοηθήσαμε οικογένειες που βρίσκονται σε ανάγκη, συμβάλλαμε στην αγορά αναπηρικών αμαξιδίων για ανθρώπους με κινητικά προβλήματα  κ.λπ.

Στην ομάδα συμμετέχει σημαντικός αριθμός μαθητριών, ενώ εκ μέρους του συλλόγου διδασκόντων συνεργάζονται οι εκπαιδευτικοί Αιμιλία Γιούργα, Μπία Κανελετοπούλου, Γιώργος Κατωπόδης, Αναστασία Κεσκεσιάδου Λαμπρινή Μάμαλη, Γιώργος Μαντικός και Νίκος Παναγιωτόπουλος.