1-DSCN4057Την Δευτέρα 6 Οκτωβρίου, το απόγευμα, έγινε ενημέρωση των γονέων των τριών τάξεων του Λυκείου μας, σχετικά με το Νέο Λύκειο (για την Α? και τη Β? τάξη) και σχετικά με τα ισχύοντα για την Γ? τάξη.

Η ενημέρωση έγινε χωριστά κατά τάξη. Πρώτα οι γονείς των μαθητριών της Α? τάξης (5.30-6.30), μετά οι γονείς των μαθητριών της Β? τάξης (6.30-7.30) και τέλος οι γονείς των μαθητριών της Γ? τάξης (7.30-8.30),

Την ενημέρωση έκαναν: ο διευθυντής Δ. Καλαϊτζίδης, ο υποδιευθυντής Π. Ζουμπλιός, ενώ συμμετείχαν οι καθηγητές Σ. Δροσάκης (Μαθηματικός) και Ν. Παναγιωτόπουλος (Κοινωνιολόγος).

Εκτός από την ειδική ενημέρωση ο διευθυντής ενημέρωσε τους γονείς για τις πρωτοβουλίες που έχει αναλάβει φέτος το σχολείο με ευθύνη του συλλόγου διδασκόντων, για τη συνεργασία των Συλλόγων, Διδασκόντων και Γονέων, καθώς και για την πορεία κατασκευής του νέου διδακτηρίου. Προσήλθε πολύ μεγάλο μέρος των γονέων, έγινε γόνιμη συζήτηση σε πολύ καλό κλίμα και ανανεώθηκε το ραντεβού για την Τετάρτη 15 Οκτωβρίου, όταν θα γίνει η πρώτη κοινή εκδήλωση των δύο Συλλόγων με ομιλία διακεκριμένης ψυχολόγου για τους εφήβους.