Την Τετάρτη, 12 Ιουνίου 2013, στον 3ο όροφο του Σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε, για δέκατη συνεχή χρονιά, η τελετή αποφοίτησης για τις μαθήτριές μας της Γ΄ Λυκείου.

Το πρώτο μέρος της εκδήλωσης ήταν αφιερωμένο στον Υποδιευθυντή του Σχολείου μας, Δημήτρη Τσιλαλή, που, μετά από είκοσι έξι χρόνια, αφήνει το Ράλλειο Λύκειο για να αναλάβει καθήκοντα Διευθυντή στο Λύκειο Καμινίων. Οι μαθήτριες, οι εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, ο Σύλλογος των Καθηγητών και ο Διευθυντής του Σχολείου Δημήτρης Καλαϊτζίδης αναφέρθηκαν με θερμά λόγια στην πολύχρονη και πολύπλευρη προσφορά του στο Σχολείο. Ο Διευθυντής επαίνεσε την εργατικότητα και την αξιοσύνη του και ως δασκάλου και ως στελέχους της διοίκησης, το πνεύμα συνεργασίας του, το χιούμορ, την ηπιότητα, την απλότητα και την προσήνεια του χαρακτήρα του και του προσέφερε ένα αναμνηστικό δώρο εκ μέρους του Συλλόγου Καθηγητών.

Στο δεύτερο μέρος της εκδήλωσης, ο Διευθυντής και οι καθηγητές προσέφεραν στις απόφοιτες το ετήσιο τεύχος της Επετηρίδας, που περιέχει όλες τις δραστηριότητες του Σχολείου μας και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων ένα αναμνηστικό δώρο. Ακολούθησε γιορτή με μεζέδες που είχαν ετοιμάσει οι μαθήτριες, με μουσική και χορό.

Και του χρόνου!