Την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2013 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου ο εορτασμός της επετείου της 25ης Μαρτίου. Στην εκδήλωση συμμετείχαν μαθήτριες και από τις τρεις τάξεις, ενώ υπεύθυνη της γιορτής ήταν η καθηγήτρια, Πανωραία Κολέντζου (φιλόλογος). Το θεατρικό ποίημα του Νικηφόρου Βρεττάκου «Ουκ εάλω η Βασιλεύουσα» άνοιξε τη γιορτή. Ακολούθησαν αποσπάσματα από το θεατρικό έργο του Ιάκ. Καμπανέλλη «Το μεγάλο μας Τσίρκο». Ο Δ/ντής του σχολείου, Δημ. Καλαϊτζίδης, έπαιξε κιθάρα και τραγούδησε μαζί με χορωδία μαθητριών, ενώ πιάνο έπαιξε η μαθήτρια Νάγια Κυριακοπούλου (Β2), τουμπερλέκι η Κατ. Χαραλαμπίδη (Γ2) και μπουζούκι ο μουσικός Α. Χαριτωνίδης. Σκέψεις και προβληματισμούς για την επέτειο έγραψε και διάβασε η μαθήτρια Παν. Γυδάκου (Β2) έχοντας ως μουσική υπόκρουση πιανιστική σύνθεση της Νάγιας Κυριακοπούλου (Β2). Τα σκηνικά για «Το μεγάλο μας Τσίρκο», έργο των μαθητριών Εβ. Γκατζιούρα (Β2) και Φωτ. Αξιώτη (Β2), ήταν εξαιρετικά. Η μαθήτρια Γεωργία Καφούρου χόρεψε με την ομάδα, που η ίδια δίδαξε, χασαποσέρβικο, κρητικό και τσάμικο.