Στις 9 Δεκεμβρίου 2012 το σχολείο μας συμμετείχε στη λαμπαδηδρομία που διοργάνωσε το τμήμα Πειραιά του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Πειραιά και τον Οργανισμό Πολιτισμού Άθλησης & Νεολαίας Δήμου Πειραιά. Τις μαθήτριες συνόδευσε η καθηγήτρια Λαμπρινή Μάμαλη (θεολόγος). Πριν από τη λαμπαδηδρομία, οι μαθήτριες κατέθεσαν σακούλες με τρόφιμα, τα οποία είχαν συγκεντρώσει απ? όλη τη μαθητική κοινότητα του σχολείου. Η φλόγα της αγάπης ξεκίνησε από το λιμάνι και κάνοντας τον κύκλο της γύρω περιοχής κατέληξε στην Πλατεία Κοραή. Ήταν μια υπέροχη εμπειρία για όλες τις μαθήτριες που έλαβαν μέρος. Με τη δράση τους αυτή τόνισαν την ανάγκη να διατηρήσουμε, κυρίως στους δύσκολους καιρούς μας, άσβεστη τη φλόγα της αγάπης !

LAMPA1 LAMPA2
LAMPA3