marina-1a

kapnisma br 2015Τρείς μαθήτριες της Γ΄ τάξη, Ιωάννα Κούβαρη, Ελένη Μπελέκου και Χριστιάννα Νισυραίου κατέκτησαν την 1η Θέση στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για τον έλεγχο του καπνίσματος για το έτος 2014. Συντονίστρια της ομάδας ήταν η φιλόλογος του σχολείου κ. Χαραλαμπία Κανελετοπούλου. Η παρουσίαση των έργων και η απονομή των βραβείων έγινε στην Αθήνα στις 10 Δεκεμβρίου 2014. Ο διαγωνισμός προκηρύχθηκε από το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) και την Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία, στο πλαίσιο του προγράμματος «HEART 2». Για την πρώτη θέση προβλέπεται: Έπαινος, αναμνηστικό ψηφιακό μέσο αποθήκευσης δεδομένων (usbstick) και δωροεπιταγή αξίας 100 ευρώ, η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορές βιβλίων, ειδών τεχνολογίας, δίσκων μουσικής ή βίντεο κ.λπ. Ειδικά για τις ομαδικές συμμετοχές προβλέπεται έπαινος, usbstick και δωροεπιταγή ύψους 100 ευρώ για κάθε μαθήτρια.