1620776 723476634353489 46677315 nΒόλεϊ

Η Ομάδα βόλεϊ του σχολείου μας τη φετινή χρονιά σημείωσε λαμπρές νίκες στο σχολικό πρωτάθλημα του Πειραιά αφού κατόρθωσε να περάσει στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της πόλης μας. Νίκησε τις ομάδες του 2ου ΓΕΛ Κερατσινίου, 2ου ΓΕΛ Νικαίας και 1ου ΓΕΛ Κερατσινίου. Η θριαμβευτική τους πορεία τις έφερε στον ημιτελικό, όπου όμως έχασαν από την ομάδα του 15ου Λυκείου Πειραιά. Η ομάδα αποτελείται από τις μαθήτριες: Μπάτζουα, Μέλλιου, Ντάκου, Φαλιδέα, Καραπάνου, Βαρδίκου και Σταθούλια, με αναπληρωματικές τις: Κυριακοπούλου, Κάνδια, Μενάζη, Μπελέκου και Μαυράκη. Προπονήτρια των κοριτσιών η γυμνάστρια του σχολείου Χατζηαναστασίου Άννα.

Αγώνας δρόμου

Η μαθήτρια της Β΄ Τάξης Ισαβέλλα Κοτσαχείλη κατέλαβε την 1η θέση στην 1η φάση των αγώνων δρόμου κοριτσιών Λυκείου Α΄ και Β΄ Πειραιά σε ανώμαλο έδαφος και προκρίθηκε για τη 2η φάση.